Forum klas 1A i 1B

w temacie ;)


#1 2007-09-29 11:15:17

olek_1b

Administrator

3681702
Skąd: Wrc/Szpn/ Cichy Kącik
Zarejestrowany: 2007-09-28
Posty: 11
Punktów :   

Polski 5 października

5 ma być sprawdzian z polskiego, z funkcji itp. ogółem z tego co było od początku roku. Nie wiem czy mat-fiz będzie miał taki sam jak human, a podobno u nich nie był wcale taki prosty... np nie mieli po prostu napisać ocb w danej funkcji ale mieli tekst i musieli pozaznaczać gdzie akurat jaka funkcja się ukrywa ;]




06.10.07
No więc dla tych którzy jeszcze nie pisali sprawdzianu... ogólnie nie był trudny, ale raczej nikt nie może być pewien, że na 100% dobrze napisał, ponieważ wg. mnie było sporo niejasności, co do pytań. Tak samo jeżeli chodzi o zadania typu- ustal jaka jest funkcja tekstu. Zdarza się, że tekst pasuje albo do kilku funkcji, albo do żadnej. Z łatwiejszych zadań były np. wypisanie 2 informacji o osobie z tekstu o charakterze funkcji prezentatywnej, zredagowanie rozmowy telefonicznej i smsa,
przekształcenie wypowiedzi ucznia do kolegi, na wypowiedź ucznia do dyrektora, a także usunięcie dwuznaczności w zdaniu. Dziwnie to brzmi??
przykładowo było cuś takiego:
Ktoś tam opowiadał nam długo o swoim zawodzie
Chodzi chyba o to, że mógł mówić o swoim zawodzie jako pracy, lub zawodzie jako, że się na kimś zawiódł
było jeszcze coś w tym stylu:
Przesiedziałem na tym balu kilka godzin
np. w tym zdaniu chodziło o to, że przesiedziałem oznacza ogólnie przebycie czegoś, lub też siedzenie na dupie, więc trzeba przekabacić
Z tym zadaniem chyba były największe problemy, choć to tylko moja opinia, jakbyście mieli jeszcze jakieś pytania to walcie śmiało.


Na wycieczce w górach cała klasa katowała wina
Uczeń zły, uczeń dobry, chłopak i dziewczyna
http://img204.imageshack.us/img204/3816/imagesdu9.jpg

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.rozpierdalaczeciemnosci.pun.pl www.xorena.pun.pl www.virtual-swiat.pun.pl www.demonywojny.pun.pl www.foetrpl.pun.pl